Wolontariat w Fundacji

Wolontariat w FundacjiWolontariusze stanowią ogromny trzon naszej organizacji. Możemy zrobić wiele, ale potrzebujemy rąk do pracy. Stale więc rekrutujemy nowych, by Fundacja mogła się jeszcze bardziej rozwijać, i co najważniejsze spełniać swoją misję. Wolontariat w Star of Life jest możliwością rozwoju każdej osoby - zapewniamy indywidualne podejście koordynatora!

 

Poszukujemy wolontariuszy do współpracy w charakterze:

Do zadań wolontariusza ds. marketingu należeć będzie między innymi: dbanie o wizerunek Fundacji, opieka nad kanałami socialmedia, wsparcie w tworzeniu kampanii społecznych, powadznie kampanii reklamowych, w tym content marketing.
Lubisz robić coś konstruktywego i niezwykle ważnego? Sprawdź się jako wolontariusz współprowadzący kampanię strażniczą. Czym się zajmujemy? Analizujemy dokumenty, poznajemy ustawy, sporządzamy pisma i... czekamy na odpowiedzi. Nie wiesz, na czym to polega? Nie szkodzi! Każdy wolontariusz może liczyć na ogromną dawkę wiedzy podczas szkolenia wstępnego.
Jedeno z najważnieszych zadań w Fundacji. Jako wolontariusz w zespole programowym będziesz odpowiedzialny za tworzenie i organizowanie kampanii społecznych, przygotowanie wizji dalszej działalności Fundacji. Można powiedzieć, że będziesz nadawać kierunek pracom naszej organizacji.
Lubisz uczyć innych? Sprawia Ci przyjemność, gdy ktoś się rozwija dzięki Tobie? Wolontariusz - Instruktor Pierwszej Pomocy Fundacji Star of Life to niezwykle odpowiedzialna rola. Prowadzi wszystkie rodzaje szkoleń w Fundacji, uczy i doradza kursantom. Aby zostać Instruktorem musisz ukończyć szkolenie - kurs instruktorski, który przygotuje Ciebie do tej roli. Kurs nie jest łatwy, ale zapewnia bardzo dużą dawkę wiedzy i umiejętności prowadzenia szkoleń. Do tego staż instruktorski - "ochronka", w czasie której nauczysz się wszystkiego krok-po-kroku.
Pomocnik biurowy wspiera działalność całej fundacji przez przygotowanie pism, listów, porządkowanie i uzupełnianie dokumentacji, wydruk certyfikatów po szkoleniach. Pracy jest dużo, ale jest ona łatwa i przyjemna. W dodatku można dużo się nauczyć.
By cała organizacja mogła działać potrzebne są środki materialne. Dlatego też potrzebujemy szalnych wolontariuszy ds. pozyskiwania dochodów. Dlaczego szalonych? Musisz mieć wiele ciekawych pomysłów, jak dotrzeć do naszych darczyńców, ale i jednocześnie być osobą odpowiedzialną i otwartą. Pasujesz? Zgłoś się!
Koordynator kampanii społecznych to guru konkretnego działania. Jego zadaniem jest spięcie wszystkich zadań, wyznaczenie odpowiedzialnych osób za konkretne działania i prowadzenie kampanii od A do Z.
Poza wymienionymi wolontariuszami powyżej poszukujemy również osób, które mają trochę wolnego czasu i chcą się zająć czymś konstruktywnym. Co mamy w zanadrzu? Od drukowania plakatów, wycinania ulotek poprzez akcje promocyjne czy działania w punktach medycznych i aktywne promowanie Fundacji. Wolontariusze są także pozorantami w czasie szkoleń i ćwiczą swoje umiejętności teatralne.

Co zapewniamy wolontariuszom?

  • pisemne porozumienie o wolontariacie,
  • zabezpieczenie z tytułu ewentualnych wypadków,
  • szkolenie pierwszej pomocy,
  • pełne wsparcie koordynatora,
  • szkolenie stanowiskowe,
  • zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy zapraszamy również do wspólnej pracy na podstawie umowy zlecenia lub umowy o pracę.