O nas

Działamy, bo każdy miał dostęp do pierwszej pomocy.

Misją naszej organizacji jest przede wszystkim zapewnienie dostępu do pierwszej pomocy. Każdemu. Nie tylko, gdy będzie musiała udzielić komuś pierwszej pomocy, ale i gdy samemu będzie jej potrzebować. Nigdy nie wiemy, kiedy chwila z rodziną może skończyć się naszym wołaniem o pomoc. Dlatego też ważne jest przeszkolenie jak największej ilości osób, jak DOBRZE udzielać pierwszej pomocy.

Rób to, co sprawia Ci przyjemność, co jest Twoją pasją - czyli w skrócie o nas:Logo Fundacji Star of Life - pokazuje wszystkie zagadnienia o nas, dzięki symbolice sześciu ramion.

Naszym zdaniem - najważniejsze w życiu jest robić to, co się lubi. My kochamy uczyć pierwszej pomocy. Dlatego też w 2015 roku postanowiliśmy założyć Fundację Star of Life. Pomysł na sformalizowanie działań istniał już od dwóch lat, ale zawsze brakowało czasu, żeby w końcu to zrobić.

Główną ideą przyświecającą tworzeniu organizacji było wspieranie innych organizacji ratowniczych w działaniu i dążenie do perfekcji. Dlaczego? Wiele z grup ratowniczych nie może liczyć na żadne wsparcie zarówno merytoryczne jak i organizacyjne. Dodatkowo przepisy prawne są niezwykle zagmatwane i niejasne. Kolejnym bodźcem była niska jakość kursó pierwszej pomocy w Poznaniu. Zanim jednak mogliśmy stwierdzić taką zależność przeprowadziliśmy bardzo głęboki reasearch:). Byliśmy praktycznie na każdym organizowanym w Poznaniu szkoleniu. Ogólny wniosek był jeden - jest słabo.

Stąd zaczęła się nasza obietnica. Wszystko robimy zawsze na sto procent. To nie tylko deklaracja, ale mówi wszystko o nas.

Bo przecież chodzi o czyjeś życie! Kto wie, czy nasz kursant nie udzieli akurat nam pomocy. Co wtedy, gdy czegoś nie będzie wiedział?

 

Przeczytaj też:

Co robimy