Poczytaj

Jak odnaleźć się w lesie?

Maj i zbliżające się wakacje sprzyjają wyjściom poza miasta. Często decydujemy się na spacer po nie do końca znanych sobie terenach. Wychodzimy na wędrówkę po lesie - w pewnym momencie jeden z naszych towarzyszy niefortunnie staje na mokrym konarze. Przewraca się i łamie sobie nogę. Dalej nie możecie iść, nie jesteś w stanie pomóc swojemu znajomemu. Masakra... Na prawo drzewa, na lewo drzewa. Musimy szybko wezwać karetkę albo kogoś, kto nam pomoże dotrzeć do pomocy. 

Read More

Gdzie szukać pomocy medycznej w Poznaniu? - AKTUALIZACJA!

Nie każdy wie, gdzie w Poznaniu można uzyskać pomoc lekarską w nocy lub w święta. Pomagamy zatem Poznaniakom. Poniżej zamieszczamy listę miejsc, gdzie można uzyskać pomoc medyczną w nocy. Każda z tych poradni działa w godzinach nocnych od 18:00 do godziny 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w święta i weekendy. Miejsce zamieszkania nie ma wpływu na to, do której przychodni powinniśmy się udać. Nie obowiązuje żadna rejonizacja.

W przypadku, gdy pacjent nie może dotrzeć do przychodni może poprosić o wizytę domową (tutaj już obowiązuje rejonizacja zależna od miejsca zamieszkania).

Read More