Puzle dla dorosłych – idealna rozrywka na wieczór

Niektórzy uważają, że puzzle to tylko rozrywka dla dzieci, przy której mogą odrobinę pomyśleć i zachęcić do pracy szare komórki. Układają kolorowe, łatwe wzory lub obrazki prezentujące swoich ulubionych, bajkowych bohaterów. Jednak to puzzle dla dorosłych cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Dla wielu to wspaniała rozrywka, dzięki której mogą zrelaksować się i odciąć od problemów oraz trosk. Nie każdy piątkowy czy sobotni wieczór trzeba spędzać poza domem, w gronie znajomych. Czasami warto po prostu zostać w domu i odpocząć, ułożyć puzzle lub wziąć do ręki książkę.

Puzzle – idealny prezent dla introwertyka?

Mówi się, że puzzle – liczące im więcej elementów, tym lepiej – to idealny prezent dla introwertyka, który uwielbia spędzać czas w zaciszu własnego domu, w swoim własnym towarzystwie. Nie jest to do końca prawda, ponieważ z łatwością można wskazać osoby, które zarówno lubią spędzać wieczory w domu, układając puzzle dla dorosłych np. z księgarni, jak i bawić się z przyjaciółmi na największych i najbardziej tłocznych imprezach. Nie każdy introwertyk musi natomiast gustować w puzzlach, których układanie bywa męczące i wymaga sporej dawki energii. Puzzle nie będą również idealnym prezentem dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, gdyż trzeba się zwykle nad nimi porządnie pochylić, co może wywołać po pewnym czasie ból.

Największe puzzle dla dorosłych

Mówi się, że puzzle dla dorosłych to te, które liczą od 1000 elementów w górę. Znajdziemy też takie, które złożone są z 1500, 2000 czy 3000 elementów. Jedne z największych puzzli w pudełkach posiadają 10 000 lub nawet 20 000. Jak się można domyślać, złożenie tylu elementów w jedną całość jest bardzo pracochłonne, wymaga czasu i sporej ilości miejsca. Takie puzzle układa się zwykle na podłodze, gdyż żaden stół ich na sobie nie pomieści. Na ułożenie ogromnych puzzli trzeba zarezerwować sobie co najmniej kilka tygodni, a i trochę pomocy ze strony członków rodziny nie zaszkodzi. Wspólne układanie puzzli można uczynić rodzinną tradycją.